Skip to main content

Podkarpacka Liga Rowerowa – Bóbrka 2023

Bóbrka koło Jedlicza w ubiegłą niedzielę 24.09.2023 gościła wiele kolarek i kolarzy. Powodem tego była kolejna część Podkarpackiej Ligii rowerowej.

24 września 2023 r., na terenie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza w Bóbrce, odbył się finał Podkarpackiej Ligi Rowerowej. Była to już czwarta i ostatnia runda cyklu, który zaczął się w kwietniu w Łysej Górze.

W zawodach wzięło udział ponad 200 kolarzy górskich z różnych klubów i miast Podkarpacia. Rywalizowali oni w kilkunastu kategoriach wiekowych i klasach, na trasie o długości około 5 km z dużymi różnicami wysokości.

Trasa była urozmaicona i wymagająca, z licznymi podjazdami, zjazdami, zakrętami, mostkami i przeszkodami naturalnymi. Zawodnicy musieli pokonać od dwóch do sześciu okrążeń, w zależności od kategorii.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pucharymedale i nagrody rzeczowe od sponsorów. Dodatkowo, po zakończeniu zawodów, odbyło się losowanie trzech rowerów marki Kands i innych gadżetów rowerowych wśród zawodników, którzy ukończyli klasyfikację generalną cyklu, czyli wystartowali we wszystkich czterech rundach.

Losowanie było prowadzone przez dyrektora MOSiRu w DukliiMichała Szopę, który był głównym organizatorem Podkarpackiej Ligi Rowerowej.

Podkarpacka Liga Rowerowa była nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale także do integracji i promocji kolarstwa górskiego w regionie. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem i uznaniem zarówno wśród uczestników, jak i kibiców.

Organizatorzy podkreślali, że celem cyklu było nie tylko wyłonienie najlepszych kolarzy górskich w Podkarpaciu, ale także zachęcenie do aktywnego spędzania czasu na rowerze, popularyzacja zdrowego trybu życia i ochrony środowiska.

Wyniki:  Bobrka Podkarpacka Liga Rowerowa2023

Wyniki: Generalna Podkarpacka Liga Rowerowa 2023

Wyniki: Drużynowa Podkarpacka Liga Rowerowa 2023

Jednym ze sponsorów całego cyklu zawodów była firma PHU SPEED, dystrybutor ogumienia rowerowego DURO.

Żródło
Mateusz Borek